SOMMERHOLDPLAN

HOLDPLAN

Mandag

kl. 16.00-16.45   Børneyoga 8-12 år

kl. 17.00-18.00   Blid hatha/vinyasa 

Tirsdag 

kl. 10.00-11.00   Yin yoga

kl. 17.00-18.00   Restorativ Mindfulness

kl. 18.15-19.30    Hatha/vinyasa

Onsdag  

kl. 10.00-11.15    Hatha/vinyasa

kl. 18.15-19.30    Hatha/vinyasa

kl. 19.45-21.00   Yin yoga

Torsdag 

kl. 17.00-18.00   Hatha/vinyasa

kl. 18.15-19.30    Yolates

Fredag

kl. 10.00-11.00    Yin yoga

Lørdag  

kl. 9.00-10.15     Hatha/vinyasa

kl. 10.45-11.45   Yin yoga

Søndag

kl. 19.45-21.00    YinMind

Vi har lavet en skøn blanding af alle vores yoga-stilarter i YbM: 

 

"Hatha/Vinyasa" er styrke til din kerne, fokus, balance og ro i dit system

 

"Yolates" er frie, guidede, dansende bevægelser til musik, yoga, vejrtrækning, puls og afspænding (bevægelighed)

 

"Yin yoga, Restorativ Mindfullness og YinMind er dybe, nærende stræk af krop og sind (smidighed)

.

Alle hold slutter med meditation og afspænding.

 

Læs mere under "hold"

VUHUU, SÅ ER SKEMAET PÅ PLADS FOR SOMMEREN 2020

 

 

JUNI

Man 22/6   17.00-18.00    Hatha/vinyasa                      (MARIA       )

Tirs  23/6   10.00-11.00    Yin                                       (MARIA S    )

                  17.00-18.00    Restorative Mindfulness      (Birgitte        )

                  18.15-19.30    Hatha/vinyasa                      (Uffe             )

Ons 24/6   10.00-11.15    Hatha/vinyasa                       (MARIA       )

                  18.15-19.30    Hatha/vinyasa                      (MARIA S    )

                  19.45-21.00    Asian Yin                             (MARIA S    )

Tors 25/6   17.00-18.00    Hatha/vinyasa                      (MARIA S    )

                  18.15-19.30    Yolates                                 (MARIA S    )

Fre 26/6     10.00-11.00   Yin                                       (MARIA       ) 

Lør 27/6      9.00-10.15   Hatha/vinyasa                       (Uffe             )

                  10.45-11.45   Yin                                        (Mette           )

Søn 28/6    19.45-21.00   YinMind                               (Bettina         ) Man 29/6   17.00-18.00   Hatha                                    (MARIA S    )

Tirs 30/6    10.00-11.00   Yin                                        (Birgitte        )

                  18.15-19.30   Hatha/vinyasa                       (Uffe             )

 

 

JULI

Ons 1/7     18.15-19.30    Hatha/vinyasa                       (MARIA S    )

                  19.45-21.00    Asian Yin                             (MARIA S    )

Tors 2/7     17.00-18.0     Hatha/vinyasa                       (MARIA S    )

                  18.15-19.30   Yolates                                  (MARIA S    )

Fre 3/7      10.00-11.00    Yin Yoga                              (MARIA S    )

Lør 4/7        9.00-10.15   Hatha/vinyasa                       (Uffe             )

Søn 5/7       19.45-21.00  YinMind                               (Bettina         )

Man 6/7     17.00-18.00   Hatha                                    (MARIA S    )

Tirs 7/7       10.00-11.00  Yin                                        (MARIA S    )

                   18.15-19.30  Hatha/vinyasa                        (Uffe            )

Ons 8/7      18.15-19.30  Hatha/Vinyasa                       (MARIA S    )

                   19.45-21.00  Asian Yin                              (MARIA S    )

Tors 9/7      17.00-18.00  Hatha/vinyasa                       (MARIA S    )

                   18.15-19.30  Yolates                                  (MARIA S    )

Fre 10/7      10.00-11.00  Yin                                        (MARIA S    )

Lør 11/7        9.00-10.15  Hatha/vinyasa                      (Uffe             )

Søn 12/7     19.45-21.00  YinMind                               (Bettina         )

Man 13/7   17.00-18.00   Hatha                                    (MARIA S    )

Tirs 14/7     18.15-19.30  Hatha/vinyasa                      (Uffe              )

Ons 15/7    18.15-19.30   Hatha/vinyasa                      (MARIA S    )                     19.45-21.00   Yin                                       (MARIA S    )

Tors 16/7    17.00-18.00   Hatha/vinyasa                      (MARIA S    )

                   18.15-19.30   Yolates                                 (MARIA S    )

Fre 17/7     10.00-11.00    Yin                                       (Kenneth       )

Lør 18/7       9.00-10.15   Hatha/vinyasa                       (Uffe            )

Søn 19/7     19.45-21.00   Yin                                       (Kenneth       )

Man 20/7   17.00-18.00    Hatha                                   (Uffe            )

Tirs 21/7     10.00-11.00   Yin                                       (Zerina         )

                   18.15-19.30    Hatha/vinyasa                     (Uffe            )

Ons 22/7    18.15-19.30    Hatha/vinyasa                     (Zerina          )

                   19.45-21.00   Yin                                       (Zerina         )

Tors 23/7    17.00-18.00   Hatha/vinyasa                      (Berith          )

Fre 24/7     10.00-11.00    Yin                                       (Kenneth       )

Lør 25/7    10.00-11.00     Yin                                      (Mette           )

Søn 26/7     19.45-21.00   YinMind                              (Bettina         )

Tirs 28/7     10.00-11.00   Yin                                       (Mette           )

                   18.15-19.30    Hatha/Vinyasa                    (Berith           )

Ons 29/7    18.15-19.30    Hatha/vinyasa                     (Zerina          )

                   19.45-21.00    Yin                                      (Zerina          )

Tors 30/7    17.00-18.00    Hatha/vinyasa                     (Berith          )

Fre 31/7      10.00-11.00   Yin                                       (Kenneth       )

 

 

AUGUST

Lør 1/8        10.00-11.00    Yin                                     (Mette            )

Søn 2/8       19.45-21.00    YinMind                             (Bettina         )

Man 3/8     17.00-18.00     Hatha                                  (MARIA S    )

Tirs 4/8       10.00-11.00    Yin                                      (Zerina          )

                    18.15-19.30   Hatha/vinyasa                     (Berith          )

Ons 5/8       18.1519.30   Hatha/vinyasa                       (Zerina          )                    19.45-21.00   Yin                                       (Zerina          )

Tors 6/8      17.00-18.00   Hatha/vinyasa                      (Berith          )

Fre 7/8        10.00-11.00   Yin                                       (Kenneth       )

Lør 8/8        10.00-11.00  Yin                                       (Mette            )

Søn 7/8       19.45-21.00   YinMind                              (Bettina         )

​© Yoga by Mikenta. Vognporten 12, 2620 Albertslund